Slovenská zpěvačka Mária Čírová vás svými úspěchy odrovná! Co jste o moderátorce The Voice určitě nevěděli?

Publikováno 11. 1. 2019
Zdroj: TV Nova

Slovenka Mária Čírová bude letos tvořit jednu polovinu moderátorského dua pěvecké show The Voice Česko Slovensko. Ač se zpěvačka v minulosti účastnila slovenské verze Tvoje tvář má známý hlas, a dokonce ji vyhrála, sama by se do podobné show nikdy nepřihlásila!

Slovenská zpěvačka, klavíristka a skladatelka Mária Čírová se narodila 20. listopadu 1988 v Trnavě do hudebnické rodiny. Poprvé sólově zpívala už jako čtyřletá ve sboru, který vedla její matka. Od dětství se věnovala lidovému zpěvu a v letech 1996 a 1999 získala první místo v dětské lidové pěvecké soutěži Petra Dvorského – Slavík Slovenska. Zvítězila mezi 70 000 soutěžícími a dlouhé roky byla jediná, která získala toto ocenění dvakrát.

The Voice Česko Slovensko - Mária Čírová
Zdroj: oficiální zdroj

Na klavír hraje od svých sedmi let. Vystudovala konzervatoř v Bratislavě v odboru hra na klavír a hudební kompozice. Během studia zpívala v gospelové formaci Trinity group, se kterou získala ocenění Aurel za nejlepší gospelové album roku 2006. V roce 2008 vyhrála autorskou soutěž PopStar a nahrála svoje debutové album Búrka, kterým v podstatě odstartovala svoji kariéru na popové scéně. Titulní skladba z tohoto alba se stala v roce 2009 velkým rádiovým hitem a zároveň byla i jedním z hlavních kandidátů na vítězství slovenského kola Eurovize.
Moderátorky The Voice - 1
Zdroj: oficiální zdroj

V roce 2009 Mária získala ocenění Slavík v kategorii Skokan roku. Roku 2011 vydala album Na dosah a následně 2015 Vánoční album. Tento titul patřil mezi nejúspěšnější alba roku 2015 a za jeho prodej získala ocenění Zlatá platina. V roce 2017 vyšlo její nejnovější album s názvem #2017. Mezi její největší hity patří skladby Unikát, Búrka, Kto vie, Chýbaš alebo Bez obáv. Českým divákům je Mária známá hlavně díky songu PADAM s Benem Cristovaom (19 mil. videní na YouTube) a VLOUPÁM SE s kapelou O5 a Radeček (8,7 mil. videní na YouTube).
The Voice Česko Slovensko - Mária Čírová
Zdroj: oficiální zdroj

Mária je aktuální držitelkou prestižního ocenění OTO v kategorii nejlepší zpěvačka a v roce 2016 vyhrála slovenskou televizní show Tvoje tvář má známý hlas. Svoje moderátorské zkušenosti nabrala v lifestylové relaci L.O.V.E. a v roce 2018 moderováním aktuální série TV show "O 10 let mladší". Mária nedávno oslavila své 30 narozeniny a zároveň 10 let na popové hudební scéně velkolepým výročním koncertem v Bratislavě s názvem 3One&1Only. Každoročně těší své fanoušky tradičním Vánočným turné po Slovensku.
Mária Čírová
Zdroj: Instagram

Mária Čírová je maminkou dvou dětí, které vychovává spolu se svým manželem, hudebníkem a producentem Mariánem Kachútou. Věnuje se charitě, roku 2011 se stala ambasadorkou UNICEF a momentálně úzce spolupracuje s Nadací dětského kardiocentra v Bratislavě a organizací Úsměv jako Dar.Maci