FOTO: Vojtěch Dyk byl v začátcích kariéry roztomilé ucho! Z tohohle malého klučíka je dnes idol žen!

Aktualizováno 29.04.2019

The Voice - 2. díl - Už dnes večer
Zdroj: TV Nova

Idol žen, zpěvák a herec Vojtěch Dyk nedávno oslavil třiatřicáté narozeniny. Na začátku své kariéry vystřídal několik účesů. Nechal se ostříhat, ale jeho uhrančivý pohled zůstal...

Multitalentovaný hudebník a herec Vojtěch Dyk se narodil 23. července 1985 a vyrůstal v pražských Holešovicích. Zpěvu se věnoval již od útlého věku. Kariéru začal v sedmi letech v chlapeckém sboru Pueri gaudentes, který navštěvoval téměř deset let.

Když v roce 1997 zpíval „Mši“ od Leonarda Bernsteina, všimla si jeho talentu divadelní režisérka Radka Tesárková. Ta mu rovnou nabídla hlavní roli ve hře „O svaté Dorotě“. Začal studovat DAMU a hudbě se věnoval při soukromých hodinách.

Zdroj: Profimedia


Do širokého povědomí diváků se dostal v roce 2005 především díky rolím v seriálech. Ve stejnou dobu začala stoupat sláva kontroverzní kapely Nightwork, ve které byl Vojtěch frontmanem.

Zdroj: Korzo

Vojta má talentu na rozdávání. Je vlastníkem jednoho z největších hlasových rozsahů na české i slovenské hudební scéně. V roce 2013 ukončil spolupráci s kapelou Nightwork a začal se věnovat sólové dráze.

Zdroj: Mediafax

Nyní se věnuje především jazzu a vystupuje se swingovou kapelou B-Side Band.

 

Světovou show The Voice Česko Slovensko sledujte každou neděli od 20:20 na Nově.

 


Annamária d'Almeida je vítězkou The Voice!