Vojta Dyk radí soutěžícím The Voice: Na tohle si dejte pozor! VIDEO

Aktualizováno 7.2. 2019 17:21
Zdroj: TV Nova

Pro Vojtu Dyka bude zkušenost v The Voice zcela premiérová, co se týče koučování. Proč nabídku přijal? A jaké má pro soutěžící rady?

Herec a zpěvák Vojtěch Dyk se proslavil hlavně se svou kapelou Nightwork a jejich hitem Globální oteplování. Zahrál si v několika pohádkách, filmech a napsal hudbu k snímku Signál. Také získal ocenění zpěváka roku za účinkování v orchestru B-side Band. Proč tento talentovaný zpěvák nabídku porotcování přijal a co by poradil soutěžícím?

 

Signál

„Naštěstí v této soutěži není nic negativního. Nejsou tam lidé, kteří nic neumí, a tak jim nemusíme říkat, běžte někam, nemáte talent. Tady se předpokládá, že ti lidé už umí nějakým způsobem zpívat. Jde hlavně o to jim pomoct nebo je nějak nakopnout, takže za to jsem rád a to je ten hlavní důvod, proč do toho jdu,“ prozradil Vojta. Na koho z kolegů se těší nejvíce? „Já se těším určitě na všechny. Na tu různorodost, kterou mám tak rád.“

Vojtěch Dyk
Zdroj: Profimedia

Soutěžícím, který si zpěvák vybere, bude po celou dobu jejich mentorem. Radil už někdy zpěvák někomu, jak k vysněné kariéře? „Pomáhal jsem sám sobě a bylo dost těžké. Nikomu jinému jsem nepomáhal, protože jsem si v tomhle nevěřil. Teď mám Kristova léta a je možná čas už předat dále, co jsem za tu dobu zjistil.“

Vojta Dyk
Zdroj: TV Nova

A jaké rady přináší zkušený hudebník soutěžícím? „Často je to o tom, jakými lidmi se obklopujete. Jestliže se obklopíte neupřímnými lidmi a poddáte se tomu, budete působit také neupřímně. Takže by se měl vyvarovat hlavně neopravdovosti, aby jeho umění mohlo být upřímný,“ zakončil partner herečky Tatiany Vilhemové.

Tatiana Vilehelmová a Vojta Dyk
Zdroj: TV Nova

The Voice Česko Slovensko budete moci sledovat už na jaře na obrazovkách televize Nova a Markíza.

 

Nova.cz