Slovenský rapper Kali otevřeně o The Voice: Případný neúspěch by mě mrzel

Aktualizováno 14.2. 2019 13:33
Zdroj: TV Nova

Oblíbený rapper Kali, který bude jedním ze čtyř koučů velkolepé show The Voice Česko Slovensko, bere svou úlohu v této soutěži velmi vážně a rozhodně chce se svým týmem vyhrát.

Koloman Magyary, uměleckým jménem Kali, je slovenský rapper pocházející z Petržalky, který působí na hip-hopové scéně od roku 2008. Kali se dostal do povědomí skladbou Som hrdý, na kterou byl natočen videoklip.

The Voice Česko Slovensko - Kali
Zdroj: TV Nova

Když přišla nabídka na pozici kouče v show The Voice, překvapilo vás to? A jak dlouhé bylo rozhodování?
Ano, překvapilo. Nikdy by mě nenapadlo, že by mě oslovili do tak velkého projektu, jakým The Voice Česko Slovensko je. Na jedné straně jsem si už tehdy uvědomoval, že je s tím spojená i velká zodpovědnost, na druhé straně jsem potřeboval nějakou změnu a plus to beru jako další velký krok v mojí kariéře, takže rozhodování bylo rychlé.


Těšíte se na pozici kouče, dokážete si představit, co všechno tato role obnáší?
Mám nějakou představu, co by to mělo obnášet, takže se z jedné strany těším, z druhé, jak už jsem řekl, je to zodpovědnost, vést své lidi k výhře. Takže se těším a zároveň mám respekt.

The Voice Česko Slovensko: Kali
Zdroj: TV Nova The Voice Česko Slovensko - Kali

Na co se nejvíce těšíte v show a čeho se naopak obáváte?
V první řadě se těším na to, že zažiju něco nového, na to, že poznám nové lidi a nepochybně uslyším hromadu talentů a s některými budu i pracovat. Každopádně to beru vážně, takže chci s těmi „mými“ vyhrát. Případný neúspěch by mě mrzel, ale těžko říct, jestli je to strach. Když to mám shrnout, tak se těším na vše spojené s touto show.


Co je to, co vás donutí, otočit se v křesle?
Určitě hlas, protože nic víc o tom člověku v momentu, kdy bude zpívat, vědět nebudu. Je to zkrátka barva hlasu, výběr písničky a její předvedení.


Co by podle vás měl mít vítěz The Voice?
Ze všeho něco. Určitě zpěv, ale také talent, barvu hlasu – pro mě je toto nejdůležitější. Image je ale také podstatná, umět zaujmout nejen projevem, ale určitě i charismatem. Zdravé sebevědomí, ale i velká pokora.

The Voice Česko Slovensko
Zdroj: TV Nova The Voice Česko Slovensko

V čem myslíte, že budete umět poradit vašim svěřencům?
V tom, v čem už mám zkušenosti sám. Určitě budeme hledat společnou cestu v názorech na různé situace. Chci, aby v našem týmu byla pohoda a abychom si to užívali. Nebudu chtít nikoho měnit a vnucovat mu svůj pohled. Být sám sebou je základ.


Měl jste už někdy zkušenost pomoct někomu rozběhnout pěveckou kariéru?
Nikomu, kdo by stál za to se o něm bavit, anebo by na tom dnes byl tak, že byste poznali jeho jméno. Toto bude premiéra a věřím, že úspěšná.

The Voice Česko Slovensko - Kali
Zdroj: TV Nova The Voice Česko Slovensko - Kali

Je podle vás dobré, že v The Voice nehraje roli věk soutěžících?
Těžko říct. V samotné soutěži to roli hrát nemusí. Vše vždy záleží na fanoušcích, návštěvnosti koncertů, prodeji nosičů a tak dále.


Co na česko-slovenské scéně podle vás chybí?
Scéna je pestrá jako nikdy před tím. Ovšem vždy je co zlepšovat. Takže určitě nový hlas.


Co říkáte na ostatní kouče?
Jsou to velmi zkušené a talentované osobnosti s příjemným vystupováním. Bude těžké jít proti nim a získat na svoji stranu soutěžící. Ale já jsem v životě nikdy neměl nic lehké a přece sedím vedle nich. Takže se na ně těším.

The Voice Česko Slovensko
Zdroj: TV Nova The Voice Česko Slovensko

Myslíte si, že vám osobně koučování něco přinese?
Určitě nové zkušenosti. Ale nepřemýšlel jsem nad tím. Jdu tam proto, aby to změnilo život někomu jinému.


Vy byste se přihlásil do takové soutěže?

Asi bych neměl odvahu postavit se hned před celé Česko a Slovensko, proto už teď mají všichni soutěžící můj respekt. Já jsem šel z malých barů přes kluby až do sportovních hal a pozornost veřejnosti přicházela postupně. Tady to budou mít všechno hned.

 

TV Nova