ZE ZÁKULISÍ: Koučové The Voice přezpívali hit skupiny Nightwork. Pepa Vojtek doslova zazářil!

Aktualizováno 7.2. 2019 18:16
Zdroj: TV Nova

Před deseti lety přinesla do českých hudebních luhů a hájů čerstvý vzduch hudební skupina Nightwork. Téhle partě v čele s koučem The Voice Vojtou Dykem nebylo nic svaté a jejich hlavní zbraní byla recese.

Nejdřív Nightwork předělali do bzučivé reggae verze pohádkovou píseň Mája známou v podání mistra Karla Gotta, aby na sebe následně strhli pozornost skladbou Globální oteplování, v níž svorně v refrénu zpívají: „Já jsem gay, jsem gay, jsem teplej!“ Ale to byl teprve začátek!


Největší úspěch zaznamenala kapela po vydání hitového singlu Tepláky postaveného na sloganu „Tepláková souprava, kule dej si doprava“ z alba Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa, které skupině vyneslo ocenění Skupina, Album a Videoklip roku na cenách Anděl 2010. Vlak se rozjel, Nightwork byli všude. Samozvaná zábavová kapela byla headlinerem festivalů a vyprodávala sportovní haly.

The Voice - porota - 5
Zdroj: TV Nova

Píseň opěvuje teplákový materiál, střihy i šmrnc. Členové kapely zažívají ve videu ve svých teplákovkách mnohá dobrodružství – od spartakiády na Václavském náměstí až po pochod v Číně. Hudebně se písnička nese v duchu funky-diska a "tepláková" poetika s řadou vtípků k ní tedy sedne velmi dobře.
The Voice - porota - 7
Zdroj: TV Nova

Písničku se za dobu její existence jala coverovat početná skupina hudebníků. Nejnovější počin mají na svědomí koučové hudební show The Voice Česko Slovensko v rámci projektu Coach Song. Jak budou Tepláky znít v podání tvrdého rockera Pepy Vojtka? Podívejte se na exkluzivní materiály natočeny na kameru Go-Pro z natáčení Coach Songu. Na celou písničku v plné kvalitě se můžete těšit už v neděli 10. února od 20:20 na Nově.Maci