Vojtěch Dyk

Publikováno 31.01.2019

Vojtěch Dyk
Zdroj: TV Nova

Účinkování v talentových soutěžích dlouhodobě odmítal, tento rok se ale představí jako porotce a kouč v soutěži The Voice Česko Slovensko. Řeč je o herci a hudebníkovi Vojtěchu Dykovi. V soutěži vidí smysl především proto, že pomůže nakopnout kariéru lidem, kteří už zpívat umí.

Vojtěch Dyk se narodil 23. července 1985 v Praze. Zpěvu se věnoval již v útlém dětství, kdy navštěvoval hudební sbor Pueri Gaudentes, hrál na housle a později i na klavír. Od patnácti let se objevoval na mnoha divadelních scénách, mezi nimiž byla i scéna Národního divadla.

Zdroj: Profimedia

V roce 2008 se přidal ke kapele NightWork. Díky Dykovu hlasu sklidila kapela úspěch a poté začala tvořit písně, které se několik let držely na předních příčkách českých hitparád. Nejznámějšími z nich byly například Tepláky, přepracovaná verze Máji anebo Globální oteplování. Kapela svou tvorbu uzavřela koncertem v O2 aréně, kde proběhlo jejich poslední oficiální vystoupení.

Zdroj: Nova.cz

Krom hudební scény se proslavil také jako herec v několika českých filmech. Objevil se například ve filmu Ženy v pokušení, v pohádce Jana Svěráka Tři bratři a v pokračování vánoční pohádky Jiřího Stracha Anděl Páně 2. V roce 2010 se přidal k brněnskému orchestru B-Side Band, který se stal jedním z nejvyhledávanějších hudebních těles svého žánru. Společně absolvovali 6 úspěšných turné s plně vyprodanými koncerty. V současnosti žije s partnerkou Tatianou Vilhelmovou, se kterou má syna Aloise.

Zdroj: Instagram

 


Pepa Vojtek

Pepa Vojtek

Jedním z porotců a koučů pěvecké soutěže The Voice Česko Slovensko je také zpěvák Josef…

Kali

Kali

Rapper Kali je jedním z dalších porotců a koučů hudební soutěže The Voice Česko Slovensko…

Jana Kirschner

Jana Kirschner

Jedinou ženou v roli porotkyně a koučky bude slovenská zpěvačka Jana Kirschner. Zpěvačka…

Annamária d'Almeida je vítězkou The Voice!